2162 ANTARUS DR NW

PALM BAY, Florida 32907 · Brevard County · Parcel 28 3628-50-CC-3

$250 060
Assessed Value
$286 240
Market Value
Annual Tax
$225 060
Taxable Value
Ownership
OwnerVangilder Jeffrey
Mailing Address2162 NW Antarus DR Palm Bay FL 32907
Property Details
Year Built2024
Living Area2 289 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$236 240
Just (Market) Value$286 240
Assessed Value$250 060
Exemptions-$50 722
Taxable Value$225 060
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $100 11
1 de septiembre de 2024 $345 100 01